Eczacıbaşı İlaç, Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri'ni satıyor

Eczacıbaşı İlaç, sermayesinin yüzde 54,65'ine Eczacıbaşı Holding A.Ş., yüzde 45'ine bağlı ortaklıklarından EİP Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. (EİP) ve yüzde 0,35'ine şirketin sahip olduğu Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri'nin satılmasına karar verildiğini bildirdi.

Abone ol
Abone ol

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Sermayesinin %54,65'ine Eczacıbaşı Holding A.Ş., %45'ine bağlı ortaklıklarımızdan EİP Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. (EİP) ve  %0,35'ine Şirketimizin sahip olduğu Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri  A.Ş.'nin toplam 3.450.000 TL tutarındaki ödenmiş sermayesinde  Şirketimizin, EİP'in ve Eczacıbaşı Holding A.Ş.'nin sahip olduğu payların tamamının (%100), 630.000 TL bedel ile Şahin Nail'e satılması amacıyla bugün bir Pay Satış Sözleşmesi imzalanmıştır. Pay devir işlemleri bugün itibarıyla tamamlanarak, pay devir bedelinin tamamı nakden tahsil edilmiştir.

Söz konusu satış işlemi, SPK'nın II-23.1 sayılı "Önemli Nitelikte İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği"'nin 6. maddesinde belirtilen kriterleri sağlamadığından, önemli nitelikte işlem değildir."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar