Enerjisa hisse yorumu ve analizi

Oyak Yatırım, EnerjiSA için hedef fiyatını 8,00 TL'den 9,00 TL'ye yükseltti, tavsiyesini 'Endeksin Üzerinde Getiri' olarak korudu. Analizde yüzde 22'lik getiri potansiyeline dikkat çekildi...

Abone ol
Abone ol

Konu ile ilgili raporda şu değerlendirme yapıldı:

"ENJSA: Enerjisa ilk çeyrekte beklediğimizden yüksek finansal  giderlerin etkisiyle beklentimiz olan 388mn TL’nin bir miktar altında 341mn TL net kar açıkladı. Net kar geçen seneye göre %15 artış  kaydetti.

Öte yandan faaliyet karı 1,267mn TL ile beklentimiz olan 1,225mn TL’ye paralel gerçekleşti. Faaliyet karındaki geçen seneye  göre artış hem dağıtım hem de perakende tarafındaki iyileşmeden  kaynaklandı. Net borç geçen çeyreğe göre %7 artarak 9.2 milyar TL’ye  ulaşırken, net borç/faaliyet karı da 1.9’da sabit kaldı.

Enerjisa 2020  yılında faaliyet karında ve net karında geçen seneye göre en az  enflasyon oranı kadar büyüme bekliyor.

Biz de faaliyet karı ve net kar  tahminlerimizi sırasıyla %11 ve %9 yukarı çektik. Yeni hedef fiyatımız  olan 9.0 TL (önceki 8.0 TL) %22 yükselme potansiyeli içermektedir.

Hisselerle ilgili Endeks Üzerinde Getiri önerimizi sürdürüyoruz."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar