Enka İnşaat'ta şirket ortağından hisse alımı

Enka İnşaat tarafından KAP'a yapılan açıklamada, şirket ortaklarından Tara Holding Anonim Şirketi'nin ENKAI hissesini 5,55 liradan 114.983 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirdiği belirtildi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Konuyla ilgili şirketten yapılan açıklama şöyle;

09.06.2020 - 09.06.2020 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 5,55 - 5,55 TL fiyat aralığından 114.983 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir.

Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 09.06.2020 tarihi itibariyle %49,762 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar