Erdemir hissesinde ‘kar satışı’ uyarısı

ICBC Yatırım Erdemir hisseleriyle ilgili teknik analiz raporunu kamuoyu ve yatırımcılarla paylaştı. Raporda, hissede 7.8-7.82 fiyatının kuvvetli direnç seviyeleri olduğu ve bu seviyelerden kar satışlarının olabileceğinin altı çizildi.

Abone ol
Abone ol

ICBC Yatırım Tarafından Hazırlanan Erdemir Teknik Analizi şöyle:

"7.38  gap seviyesinin kapandığı hisse 10 günlük ortalaması TRY7.48 üzerinde. 7.65 TRY üzerinde TRY 7.8-7.82 kuvvetli direnç seviyeleri olup bu seviyelerde kar satışları görülebilir.

Haftalık bazda TRY  8.07-8.09  sonraki direnç seviyeleridir.

Aşağıda ise kv ortalamalar saatlik bazda 7.58-7.53 seviyeleri geri  çekilmelerde izlenebilir / TRY 7.65  üzerinde yeni alımlar TRY 7.51  stop-loss olmak üzere denenebilir. "

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar