Esenboğa Elektrik ESEN, 9 Ekim'den itibaren Yıldız Pazar'da işlem görecek

Esenboğa Elektrik, 9 Ekim'den itibaren Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak. Konuyla ilgili BIST’ten KAP’a yapılan açıklamada şirketin ‘ESEN’ kodu ile işlem göreceği bilgisi de verildi.

Abone ol
Abone ol

BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.'nin (Şirket) 24 milyon TL nominal  değerli paylarının halka arzı Borsa Birincil Piyasa'da tamamlanmış  olup, Şirketin sermayesini temsil eden 64 milyon TL nominal değerli  payları Kotasyon Yönergesi'nin 8'inci maddesi çerçevesinde kota  alınmıştır. Halka arz edilen 24 milyon TL nominal değerli paylar  09/10/2020 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 8,50 TL/pay baz fiyat, "ESEN.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 2 milyon TL olacaktır."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar