Fitch Ratings 14 Türk bankasının kredi notlarını düşürdü

Fitch Ratings, yabancı sahipli 12 Türk bankasının ve bağlı ortaklıklarının yanı sıra Türk Eximbank ve Türkiye Kalkınma Bankası’nın uzun vadeli yabancı para cinsinden kredi notlarını düşürdü.

Abone ol
Abone ol

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch, yabancı sahipli 12 Türk bankasının ve bağlı ortaklıklarının yanı sıra Türk Eximbank ve Türkiye Kalkınma Bankası’nın uzun vadeli yabancı para cinsinden kredi notlarını düşürdü.

Fitch ayrıca, 22 banka ve bağlı ortaklığın yerel para cinsinden kredi notlarını da indirdi. Tüm bankaların uzun vadeli kredi görünümleri negatif olarak belirlendi

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar