Fitch’ten Arçelik açıklaması

Fitch, ‘Hitachi'nin Japonya dışındaki beyaz eşya faaliyetlerinin satın alınmasının Arçelik'in notlarına etkisi yok.’ açıklamasında bulundu. Fitch, bu satın almanın Arçelik'in faaliyetlerden sağlanan nakit  akışına (FFO) sınırlı etkisinin olacağını öngördü.

Abone ol
Abone ol

Fitch Ratings, Hitachi'nin Japonya dışındaki beyaz eşya faaliyetlerini satın almasının Arçelik'in kredi notları üzerine bir etkisi olmadığını bildirdi.

Fitch, bu satın almanın Arçelik'in faaliyetlerden sağlanan nakit  akışına (FFO) sınırlı etkisinin olacağını öngördüklerini belirtirken,  bu oranın orta vadede 2,5 seviyesinin altında kalmaya devam edeceğini  öngördüklerini vurguladı.

Arçelik'in EBITDA marjının orta vadedei yüzde 9 civarında olmaya  devam etmesini bekleyen Fitch, Hitachi satın almasının Arçelik'in  coğrafik çeşitlilik stratjini tamamlayacağını da vurguladı.

Alış 33.08
Satış 33.1
Değişim -0.52%
Son Değer 33.08
En yüksek 33.48
En düşük 32.68
Haftalık Değişim 2.9247%
Aylık Değişim 8.8157%
Yıllık Değişim 8.8157%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar