Ford Otosan hisselerinde 'yatırım' heyecanı

Ford Otosan hisseleri dün açıkladığı yeni yatırımın ardından bugün de yüzde 10 primle tavan oldu. Ford Otosan'daki yükseliş endeksteki diğer otomotiv üreticilerini de yukarı çekti. Tofaş ve Karsan yüzde 4'e yakın yükseldi.

Abone ol
Abone ol

Ford Otosan hisseleri dün ayrıntılarını açıkladığı kapasite artışı ve elektrikli hafif ticari araç üretimi için yatırım kararının ardından yüzde 10 primle art arda ikinci günde de tavan oldu.

İki günlük artışın ardından şirket Borsa İstanbul'da piyasa değeri en yüksek şirket haline gelirken, hisseler 229.2 liraya yükseldi.

Ford Otosan elektrikli araç bataryası için montaj fabrikası kuracağını 2 Aralık'ta, araç üretim kapasitesi artış planını ise 4 Aralık'ta açıklamıştı. Hisselerde 2 Aralık'tan bu yana kaydedilen yükseliş %95'i buldu.

Adının açıklanmasını istemeyen bir aracı kurum analisti, dün Cumhurbaşkanlığında yapılan törenin ardından şirket hisselerinde son yılların en yüksek hacminin görüldüğünü ifade ederek, yükselişin bazı yatırımcılar tarafından satış fırsatı olarak görülebileceğini ve iki günlük yükselişin ardından değer kaybı yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Ford Otosan'daki yükseliş endeksteki diğer otomotiv üreticilerini de yukarı çekti. Tofaş ve Karsan yüzde 4'e yakın yükseldi.

Kaynak: Dünya

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar