Garanti Bankası üst yönetiminde değişiklik

Garanti Bankası üst yönetimi ve iştiraklerinde görev değişiklikleri yapıldı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, yapılan yeni atamalara da yer verildi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Garanti Bankası üst yönetimi ve iştiraklerinde görev değişiklikleri yapıldı.

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Bankamız yetkili kurulları Üst Yönetimde ve bazı iştiraklerimizin genel müdürlük pozisyonlarında değişiklikler yapılması hususunu karara bağlamıştır. Bu bağlamda yapılacak atamalar yasal süreçler tamamlandıktan ve gerekli onaylar alındıktan sonra tamamlanacaktır. Buna göre Bankamız Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür  Yardımcısı Selahattin Güldü, Bankamız iştiraki Garanti Finansal  Kiralama A.Ş.'nin Genel Müdürü olarak atanacaktır.

Boşalan Ticari  Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna Kobi
Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran atanacaktır. Cemal Onaran'dan boşalan Kobi Bankacılığından Sorumlu  Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna ise Bankamız Yetenek ve Kültür  Müdürlüğü Direktörü Sibel Kaya atanacaktır.
Halen Garanti Finansal Kiralama A.Ş.'de Genel Müdürlük görevini yürüten Ünal Gökmen görevinden ayrılacaktır.

Bankamız yurtdışı iştiraklerinden Romanya'da kurulu Garanti Bank S.A. Genel Müdürü Ufuk Tandoğan görevinden ayrılacak olup, yerine Bankamız Kurumsal ve Ticari Krediler Risk Yönetimi Koordinatörü Mustafa Tiftikçioğlu atanacaktır."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Şirket Haberleri Borsa
Yorumlar