Gersan hissesinde Harun Kahraman'a 7.2 milyon TL para cezası

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerle ilgili @kahraman_harun Twitter hesabı üzerinden takipçilerine alım veya tut tavsiyesi verdikten hemen sonra mülkiyetinde bulunan GEREL paylarını satması nedeniyle Harun Kahraman'a 7.2 milyon TL para cezası verildi.

Abone ol
Abone ol

SPK, sosyal medyadan hisse pazarlayan ve küçük yatırımcıları mağdur eden hesapları takip etmeyi sürdürüyor.

Kurul, @kahraman_harun Twitter hesabı üzerinden GEREL payına ilişkin olarak takipçilerine alım veya tut tavsiyesi verdikten hemen sonra mülkiyetinde bulunan GEREL paylarını satması nedeniyle Harun Kahraman'a 7.2 milyon TL para cezası verdi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar