Global hisse senedi fonlarına 576 milyar dolar

Koronavirüs salgınını getirdiği kriz karşısında merkez bankalarının uyguladıkları ultra gevşek para politikaları ve verilen devasa parasal ve mali teşvikler global hisse senedi fonlarına sermaye girişi getirdi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle


Koronavirüs salgınını getirdiği kriz karşısında merkez bankalarının uyguladıkları ultra gevşek para politikaları ve verilen devasa parasal ve mali teşvikler global hisse senedi fonlarına sermaye girişini rekor seviyelere taşıdı.

Bank of America'nın EPFR verilerinden derlediği rapora göre, global hisse senedi fonlarına son 5 ayda giren sermaye miktarı geçtiğimiz 12 yıldaki sermaye girişini aştı.

Global hisse senedi fonlarına 5 ayda sermaye girişi 576 milyar dolara ulaştı. Geçtiğimiz 12 yılda ise 452 milyar dolar sermaye girişi olmuştu.

7 Nisan haftasında global hisse senedi fonlarına 15,6 milyar dolar aktı. Aynı haftada tahvil fonlarına 17 milyar dolar ve nakit fonlara 22,7 milyar dolar giriş yaşandı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar