Günlük teknik bazlı hisse önerileri: DOAS, PGSUS, TATGD, TCELL, YKBNK

Tacirler Yatırım'ın hazırladığı günlük BIST bülteninde teknik olarak bugün hareketli olması muhtemel hisseler paylaşıldı. Raporda ayrıca, 'Dolar bazlı ise 200 $ psikolojik direnç seviyesinin üzerinde bir kapanış gerçekleşti. 201 ve 206’da önemli yatay dirençler ile karşı karşıyayız.' tespitinde bulunuldu.

Abone ol
Abone ol

Tacirler Yatırım Tarafından Hazırlanan Teknik Analiz:

"Dünkü beklentimiz “ İşlem hacmi 30 milyar TL seviyesinde kalsa da kısa vadeli güçlenme yıl sonu rallisi beklentisini havasını yaşattı. 1450 seviyesini bugün destek olmak üzere 1475’den kapanış hedeflenebilir.” demiştik.

Dün işlem hacminin 35 milyar TL’ye çıktığının ve ivmenin devam ettiğini gördük. Dolar bazlı ise 200 $ psikolojik direnç seviyesinin üzerinde bir kapanış gerçekleşti. 201 ve 206’da önemli yatay dirençler ile karşı karşıyayız.

206’da bulunan seviye kırılması durumunda 124$-206$ arasında taban oluşumu tamamlanacaktır.

Oluşan tabanın toplam boyutu 82 $ olup, 2021 yılı içerisinde uzun vadeli hedefi gösterecektir. 206 $ direnci 1520 seviyesindedir. 1500-1520 seviyesi direnç olarak izlenebilir.

GÜNLÜK TEKNİK ANALİZ BAZLI HİSSE ÖNERİLERİ:

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar