Günlük teknik bazlı hisse önerileri: GLYHO, MPARK, PETKM, TCELL, TURSG

Tacirler Yatırım'ın hazırladığı günlük BIST bülteninde teknik olarak bugün hareketli olması muhtemel hisseler paylaşıldı. Raporda ayrıca; '1333 kırılmadan kısa vadede yeni pozisyon açılmamalıdır' denildi.

Abone ol
Abone ol

Tacirler Yatırım Tarafından Hazırlanan Teknik Analiz:

"Dünkü beklentimiz “1308-1325 aralığında alımların, 1350-1370 aralığında ise satış baskısının olduğu bir gün bekliyoruz. 1308 kırılmadığı sürece kısa vadede yükseliş eğiliminin korunmasını bekliyoruz.” demiştik.

Dün 1308 üzerinde yükselen trendin devamına şahit olduk. Pazartesi ve Salı ne kadar yüksek volatilite yüksekse, Çarşamba ve Perşembe volatilite o kadar düşük gerçekleşti.

Böylelikle hafta başından bu yana volatilite değişimleri ile yeniden bir sıkışma içerisine girdik. 1312-1374 arasında yaşanan yükselen kanal içerisinde 1333 tepeli bir zayıflayan bir trend görüntümüz var.

Bugün hafif satıcılı başlayıp 1312.5- 1333 aralığında dünden kanal sıkışmanın devamını izleyeceğiz. 1312.5 aşağı yönde kırılırsa 1270’e kadar düzeltme getirebilecek başka bir trende geçebiliriz. 1333 kırılmadan kısa vadede yeni pozisyon açılmamalıdır.

GÜNLÜK TEKNİK ANALİZ BAZLI HİSSE ÖNERİLER

GLYHO, MPARK, PETKM, TCELL, TURSG "

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar