Günün kazanç potansiyeli olan hisseleri: DEVA, SASA, ISMEN

Tacirler Yatırım'ın hazırladığı günlük BIST bülteninde teknik olarak bugün hareketli olması muhtemel hisseler paylaşıldı. Raporda ayrıca, 'Bugün olası tepki hareketlerinde takip edilecek ilk direnç seviyesi 1495 olup bu seviyenin geçilmesiyle birlikte 1510 hedeflenecektir.' denildi.

Abone ol
Abone ol

Tacirler Yatırım'ın hazırladığı analiz şöyle:

Dün alıcılı bir başlangıç yapan BİST-100 endeksi en yüksek 1554’yi test ettikten sonra günü 1531’den tamamladı.

Saatlik göstergeler aşırı alım bölgesinden aşağı yönlü hareket etmektedirler. Bu durum gün içi kar realizasyonları olabileceğini göstermekte olup orta vadeli trendin devamı için 5 ve 22 günlük hareketli ortalamaların bulunduğu 1521 seviyesinin yakından takip edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bugün olası kar realizasyonlarında ise takip edilecek destek seviyeleri 1521 ve 1515’te bulunmaktadır.

Yükseliş hareketlerinde ise takip edilecek ilk direnç seviyesi 1540’ta bulunmakta olup bu seviyenin geçilmesiyle birlikte 1550 seviyesi hedeflenecektir.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar