Günün önemli 4 şirket haberi

Ziraat Yatırım tarafından günlük olarak hazırlanan günün önemli şirket haberleri yayımlandı. Borsada işlem gören şirketlerden yer alan haberler arasında günün öne çıkan dört şirket haberi var.

Abone ol
Abone ol

Akbank (AKBNK, Sınırlı Pozitif): Akbank, mevcut dolar ve euro cinsi sendikasyon kredilerinin refinansmanını Mart ayına göre daha düşük marjlarla temin etmek istiyor. Akbank sözcüsü 367 gün vadeli sendikasyonun ekim ayında temin edileceğini belirtti. Kredinin büyüklüğü belli olmazken vadesi dolacak miktar Bloomberg verilerine göre 285 milyon dolar ve 591 milyon euro seviyesinde. Akbank refinansmanı Türk bankalar arasında yeni dalga sendikasyonun ilki olacak ve diğer bankalar için gösterge olabilecek. Kaynak: Bloomberg

Emlak Konut GYO (EKGYO, Nötr): Şirket portföyünde bulunan İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi (Tual Bizim Mahalle) tasfiye edilmiştir.

Turkcell (TCELL, Nötr): Türkiye Futbol Federasyonu ile Turkcell arasındaki ana sponsorluk anlaşması 2021 yılına kadar uzatıldı.

SEKTÖR HABERLERİ

İnşaat: Dünyanın önemli projelerine imza atan Türk müteahhitlerin Libya, Sudan gibi iç karışıklıklar yaşanan ülkelerde alacaklarını tahsil etmekte zorlanması üzerine Ticaret Bakanlığı, Eximbank işbirliğiyle harekete geçti. İşbirliği sonrasında Eximbank, müteahhitlerin yurtdışında karşılaştıkları risklere karşın proje geliştirmelerini sağlayacak bir ürün geliştirdi. Bu sayede müteahhitler artık yurtdışındaki politik risklere karşı Eximbank'ta sigorta yaptırabilecekler. Yeni sisteme göre Eximbank'ın üstlendiği bu riskler yurtdışındaki reasürörlerle paylaşılıyor. Yakın zamanda hizmete girecek sistemin yanı sıra yine yurtdışında iş yapacak müteahhitlere yönelik teminat mektubu programları da devreye alınacak. Kaynak: Dünya

DİĞER ŞİRKET HABERLERİ

Desa Deri (DESA): Şirketin, Arcadium Alışveriş Merkezi Çankaya/ Ankara adresinde "Desa Deri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Ankara Arcadium Desa Şubesi" ünvanlı olmak üzere toplam 1 (bir) yeni mağazası 31.08.2019 itibari ile faaliyete geçmiştir. Mağazanın alanı 154,00 m2'dir.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar