Halkbank, Enflasyona Endeksli Konut Kredisi’ni duyurdu

Konut sahibi olmak isteyen müşterilerine özel çözümler üretmeyi  sürdüren Halkbank, Enflasyona Endeksli Konut Kredisi’ni duyurdu. Önümüzdeki dönemde enflasyonda ve dolayısıyla faiz oranlarında beklenen olumlu gelişmeler doğrultusunda müşterilerin konut finansmanı ihtiyaçlarını karşılayacak imkânları sunmayı amaçladıklarını belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Elbirliği...

Abone ol
Abone ol

Önümüzdeki dönemde enflasyonda ve dolayısıyla faiz oranlarında  beklenen olumlu gelişmeler doğrultusunda müşterilerin konut finansmanı  ihtiyaçlarını karşılayacak imkânları sunmayı amaçladıklarını belirten

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Elbirliği yaptığımız ölçüde  ekonomimiz daha da iyiye gidecek, doğru yatırımları zamanında yapanlar  ekonomimiz güçlendikçe daha fazla kazanacaktır” dedi.

Müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına etkin çözümler üretmeyi  sürdüren Halkbank, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine Enflasyona

Endeksli Konut Kredisi imkânı sağlayacak. 120 aya kadar vade seçeneği  sunan kredi kapsamında faiz oranları TÜFE'ye bağlı olarak değişecek ve  enflasyon oranıyla birlikte taksit tutarları da düşecek.

Bankacılık faaliyetleri kapsamında müşterilerinin lehine her türlü  özel ürünü geliştirmeye devam ettiklerini belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan şunları söyledi:

“Ekonomimizin dengelenme sürecinde attığımız adımlarla piyasaları  rahatlatırken, enflasyon oranlarındaki düşüş beklentileri  doğrultusunda geliştirdiğimiz ürünlerle de müşterilerimize kolaylıklar  sunmaktayız. Enflasyonun düşüş trendine girdiği bu süreçte,  müşterilerimizin faiz oranlarından etkilenerek satın alma kararlarını  ertelemelerini istemiyoruz. Uygun koşullarıyla konut taleplerini öne  çekmesini amaçladığımız Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürünümüzle  müşterilerimize ve ekonomimize destek olmaya devam etmekteyiz.

Elbirliği yaptığımız ölçüde ekonomimiz daha da iyiye gidecek, doğru  yatırımları doğru zamanda yapanlar ekonomimiz güçlendikçe daha fazla  kazanacaktır.”

Faiz oranları periyodik olarak güncellenecek

Halkbank'ın Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'nde faiz oranları,  müşteri tercihine göre her 6 ya da 12 ayda bir otomatik olarak güncellenecek. Güncelleme döneminde, bulunulan aydan bir önceki ayda

TÜİK tarafından açıklanan TÜFE (Tüketici Fiyatları Endeksi) yıllık  yüzde değişim oranına Banka tarafından sözleşmede belirlenen marj  oranı eklenerek geçerli faiz oranı belirlenecek. Diğer taraftan, kredi için müşterileri koruyan bir azami faiz oranı da belirlenecek ve  değişim dönemlerinde belirlenecek yeni faiz oranı azami faiz oranını  aşamayacak. Ayrıca kredisini erken ödemek isteyen müşterilerden “erken ödeme tazminatı” tahsil edilmeyecek.

Yorumlar