Hedef fiyatını yükseltti, 'AL' tavsiyesi verdi

Deniz Yatırım, İş Yatırım Menkul Değerler hedef fiyatını 7,20 TL'den 9,80 TL'ye yükseltirken, 'AL' tavsiyesini korudu. Analizde, '%35’in üzerinde bir özsermaye  karlılığı ile faaliyetlerini sürdüren şirket için AL olan önerimizi  koruyoruz' denildi.

Abone ol
Abone ol

Değerlendirmede şöyle denildi:

"İş Yatırım 2Ç20 finansallarında 232 milyon TL net kar açıkladı. Şirketin kar rakamı gerek geçen yılın aynı dönemine göre gerekse  de bir önceki döneme göre %105 kadar bir artış göstermiştir.

Yılın ilk yarısında ise 346 milyon TL ile geçen yılın aynı  dönemine göre %70 oranında artmıştır. Yılın ilk yarısında özsermaye karlılığı %57 seviyesinde  gerçekleşmiştir.

1 yıl ileriye yönelik tahminlerimize göre ISMEN 4.46x F/K ve 1.39x F/DD çarpanları ile işlem görmektedir. %35’in üzerinde bir özsermaye  karlılığı ile faaliyetlerini sürdüren şirket için AL olan önerimizi  koruyoruz. 7.20 TL olan hedef fiyatımızı ise 9.80 TL’ye yükseltiyoruz.

Şirketin bugün düzenleyeceği 2Ç20 değerlendirme toplantısının  ardından daha kapsamlı analizimizi paylaşacağız."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar