Hisse Değerlendirmesi (Soda Sanayi)

Vakıf Yatırım, Soda Sanayi için 10,38 TL hedef fiyat ile 'AL' tavsiyesini sürdürdü... Vakıf Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı: "Soda Sanayi (SODA) 1Ç19 Finansal Sonuçları: Net kar beklentilerin üzerinde (+) Soda Sanayi’nin net karı 1Ç19’da 285 mn TL seviyesinde gerçekleşirken, operasyonel olmayan gelirlerin desteğiyle, hem bizim hem de Research Turkey konsensüs tahmini üzerinde bir net kar büyümesi gördük.

Abone ol
Abone ol

Vakıf Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:


"Soda Sanayi (SODA) 1Ç19 Finansal Sonuçları: Net kar beklentilerin  üzerinde (+) Soda Sanayi’nin net karı 1Ç19’da 285 mn TL seviyesinde  gerçekleşirken, operasyonel olmayan gelirlerin desteğiyle, hem bizim  hem de Research Turkey konsensüs tahmini üzerinde bir net kar büyümesi  gördük.Operasyonel taraf ise beklentilere paralel gerçekleşti. İlk  çeyrekte hacim tarafında gözlenen gerilemenin ve maliyetlerdeki  yükselişin fiyatlanmasıyla birlikte şirket hisseleri yılbaşından  bugüne endekse paralel bir getiri performansı sergiledi.Şirket için hedef fiyatımız 10,38 TL olup, uzun vadeli “AL”, kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri” önerimiz sürmektedir."


******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar