Hisse Değerlendirmesi (TÜPRAŞ)

Oyak Yatırım, Tüpraş için hedef fiyatını 180 TL'den 168 TL’ye indirdi. Oyak Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı: "TUPRS: Tüpraş ilk çeyrekte ortalama beklenti olan 261mn TL net zararın üzerinde 375mn TL net zarar açıkladı.

Abone ol
Abone ol

Oyak Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"TUPRS: Tüpraş ilk çeyrekte ortalama beklenti olan 261mn TL net zararın üzerinde 375mn TL net zarar açıkladı. Bunda beklenenin üzerinde kur farkı zararlarının yanı sıra 49mn TL’lik ertelenmiş vergi  giderleri etkili olmuş görünmektedir. FAVÖK piyasa beklentisini %18 aştı.

Net borç azalan işletme sermayesi ile geçen çeyreğe göre %11  düştü ve net borç/FAVÖK 1.4’ten 1.3’e geriledi. FAVÖK hammadde ve doğalgaz maliyetlerinin artışı ve RUP ünitesinin bakım duruşu  nedeniyle geçen seneye göre %18 düştü. Tüpraş sonuçların ardından 2019  beklentilerinde değişiklik yapmadı. Daha yüksek risksiz faiz oranı  varsayımına dayanarak Tüpraş için hedef fiyatımızı 180 TL’den 168 TL’ye düşürsek de %37 yükselme potansiyeli ile AL
tavsiyemizi  koruyoruz.

 

Yasal uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım
danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar,
portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında
imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.
Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun
sonuçlar doğurmayabilir.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar