Hissede 'Endeks Altı Getiri' tavsiyesi

Oyak Yatırım, son bir aylık süreçte BİST-100 Endeksi’nin yüzde 47 üzerinde bir getiri sağlayan Verusa Holding hissesi için tavsiyesini 'Endeks Altı Getiri'ye revize ederken, 60,00 TL hedef fiyatını korudu.

Abone ol
Abone ol

Konuyla ilgili ayrıntılar şu şekilde:

"Verusa Holding 4Ç20’de, finansal yatırımların yeniden değerlenmesiyle elde edilen 84.4mnTL’lik katkı ve düşük sayılabilecek %7.5 oranındaki efektif vergi oranının etkisiyle birlikte 97mnTL net kar açıkladı.

Piyasa beklentisi bulunmazken, kurum beklentimiz 26mnTL net kar açıklanması yönündeydi.

Verusa Holding hissesi, son bir aylık süreçte BİST-100 Endeksi’nin yüzde 47 üzerinde bir getiri sağlamıştır. Bu nedenle, beklentimizden daha iyi açıklanan finansal sonuçların hisse fiyatına yansıdığını düşünüyoruz.

Verusa Holding için 12 aylık hedef fiyatımız olan 60.00TL/hisse önerimizi korurken, cari hisse fiyatının hedef fiyatımızın üstünde kalması nedeniyle, önerimizi “Endeks Üstü Getiri”den “Endeks Altı Getiri”ye revize ediyoruz."

Raporun tamamı için tıklayın;

https://www.oyakyatirim.com.tr/Reports/DownloadFile?fileUrl=gunluk_bulten_20210218.pdf

VERUS VERUSA HOLDING A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 65.35
Satış 65.4
Değişim -1%
Son Değer 65.4
En yüksek 67.8
En düşük 64.4
Haftalık Değişim -9.9793%
Aylık Değişim 20.6642%
Yıllık Değişim 45.011%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar