Hissede hedef fiyatını yükseltti

Oyak Yatırım, Sabancı Holding hedef fiyatını 18,75 TL'den 25,50 TL'ye yükseltti, tavsiyesini "Endeksin Üzerinde Getiri" olarak sürdürdü.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Oyak Yatırım, Sabancı Holding hedef fiyatını 18,75 TL'den 25,50 TL'ye yükseltti, tavsiyesini "Endeksin Üzerinde Getiri" olarak sürdürdü.

Raporda yer alan detaylar şöyle:

"SAHOL

Sabancı Holding ilk çeyrekte özellikle Enerjisa Üretim’in beklentilerin üzerindeki karlılığı (geçen seneye göre %340 büyüme) nedeniyle 7.6 milyar TL’lik piyasa beklentisinin üzerinde 8.3 milyar TL net kar açıkladı.

Net kardaki geçen seneye göre %371’lik büyümede 1) PHILSA ve PMSA’nın satışından 2.8 milyar TL satış karı, 2) 1 Temmuz itibarı ile Agesa ve Aksigorta’nın tam konsolidasyon tabi olması ve 3) tüm segmentlerin artan karlılığı etkili oldu.

Geçen çeyreğe göre de net kar %60 büyüdü. Şirket ilk çeyreği geçen çeyrekteki 2.5 milyar TL’lik rakamın oldukça üzerinde 7.7 milyar TL solo net nakit pozisyonu ile tamamladı. Artışta Philsa’nın satışı ile temettü gelirleri etkili oldu. Hisseler NAD’e göre %28 iskonto ile işlem görüyor. Şirketin halka açık iştiraklerinin yeni hedef fiyatlarıyla ve yeni net nakit pozisyonu ile güncellediğimiz değerlemeyle hedef fiyatımızı 18.75 TL’den 25.50 TL’ye yükseltiyoruz.

Hisselerle ilgili Endeks Üstü Getiri tavsiyemizi sürdürüyoruz."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar