Hissede yabancı satışı sürüyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre 9 Nisan haftasında yabancıların net tahvil alımı yaptığı, hisselerdeki satışın ise devam ettiği görüldü. Merkez Bankası verilerine göre yabancı yatırımcıların tahvil stoku 9 Nisan itibari ile 7,46 milyar dolar oldu. Bir önceki hafta bu rakam 7,37 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Merkez Bankası'ndaki görev değişikliğini takip eden ilk iki haftada nette 2,4 milyar dolarlık Türk varlığı satan yabancı yatırımcılar 9 Nisan haftasında tahvilde alıma geçerken, hisse tarafında da önceki haftalara kıyasla sınırlı bir satış yaptı.

TCMB verilerine göre yabancı yatırımcılar 9 Nisan haftasında 78 milyon dolarlık tahvil alırken, hisse tarafında nette 46 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi.

Merkez Bankası verilerine göre yabancı yatırımcıların tahvil stoku 9 Nisan itibari ile 7,46 milyar dolar oldu. Bir önceki hafta bu rakam 7,37 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

Yılbaşından bu yana tahvillere nette 691 milyon dolarlık alım geldi. Hisse tarafında ise yılbaşından bu yana 1,98 milyar dolarlık çıkış yaşandı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar