Hitit Bilgisayar halka açılmayı planlıyor

Havacılık sektöründe uçtan uca teknoloji hizmeti sağlayan Hitit Bilgisayar Hizmetleri, Şubat veya Mart ayı içerisinde halka açılmayı planlıyor.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Hitit Bilgisayar, Şubat veya Mart ayı içerisinde halka açılmayı planlıyor

Havacılık sektöründe uçtan uca teknoloji hizmeti sağlayan Hitit Bilgisayar Hizmetleri, Şubat veya Mart ayı içerisinde halka açılmayı planlıyor. Şirket halka arzdan elde edilecek geliri AR-GE yatırımı, yeni ürün geliştirmede ve farklı bölgelerde açılım planlarında kullanmayı planlıyor.

Gündem Teknoloji programında Hande Berktan'a konuk olan Hitit Bilgisayar Hizmetleri Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç "SPK süreci devam ediyor, başvurumuzu geçen yıl yapmıştık. 2022'nin ilk çeyreğinde halka açılmayı planlıyoruz. Halka arz bizim için stratejik bir adım ve yatırımcılarla büyüme yolunu seçtik." dedi." dedi.

Halka arzdan elde edilecek gelirin ciddi kısmını içeride teknoloji yatırımlarında kullanaklarını belirten Karaağaç, "Özellikle AR-GE yatırımıyla yeni ürünler geliştirmeyi planlıyoruz. Havacılık sektöründe teknoloji hizmeti sürekli gelişen teknolojiler dolayısıyla yeni ürünler geliştirmek zorundasınız. Ayrıca farklı bölgelere açılım, yatırım planlarımız içerisinde yar alıyor’’ açıklamasını yaptı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar