HSBC, TCMB ve banka hisseleri beklentisi güncelledi

HSBC yayımladığı bir araştırma raporunda, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası beklentisini güncellerken dört büyük banka için de hedef fiyat tahminini değiştirdi.

Abone ol
Abone ol

Aralarında Cihan Saraoğlu’nun da bulunduğu HSBC analistleri yayımladıkları bir araştırma raporunda, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz beklentilerini 100 baz puan olarak güncellediklerini duyurdu.

2021 yılının ilk yarısının bankalar için zorlu geçeceğini hep söylediklerini belirten analistler, şimdi marj görünümünün daha da kötüleştiğini ve bundan dolayı TCMB’den 100 baz puan faiz artışı beklediklerini ifade etti.

Türk bankalarının uzun vadede hala değerini koruduğunu belirten HSBC, gelecek yıl gelirlerde yaşanacak bir toparlanmanın bankalar için destekleyici olacağını söyledi.

İş Bankası için hisse alım tavsiyesini ‘AL’ olarak güncelleyen kurum, Akbank ve Garanti için ‘AL’ tavsiyesini korurken Yapı Kredi için de ‘TUT’ tavsiyesini koruduğunu belirtti.

Dört büyük banka hissesi için de hedef fiyatını değiştirdiğini vurgulayan HSBC, Akbank için hedef fiyatını 8,55’ten 7,90’a düşürürken Garanti için 12,10’dan 11,30’a düşürdü.

İş Bankası için hedef fiyatını 7,90’dan 8,90’a çıkaran kurum, Yapı Kredi için hedefini ise 3,45’ten 3,25’e düşürdü.

Kaynak: Bloomberght

Kategoriler Ekonomi
Yorumlar