HSBC: Türk havacılık sektörü normalleşme yolunda

HSBC bugün yayınladığı raporda, verilerin Türk havacılık sektörünün güçlü bir yaz dönemi geçirdiğine ve toparlanma patikasında ilerlediğine işaret ettiğini aktardı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Risklerin var olmaya devam ettiğini ancak COVID-19'a karşı aşılamada  ilerleme ile birlikte risklerin azalmakta olduğunu belirten HSBC, takip etkmekte olduğu Türk havacılık sektörü hisseleri için tavsiye ve hedef fiyatlarını gözden geçirdi.

Hava yolu ile karşı taşımacılığında ücretlerin güçlü olmaya devam etmesine bağlı olarak faiz ve vergi öncesi kar ve net kar tahminlerini değiştirdiklerini belirten HSBC, THY için tavsiyesini "Tut"tan "Al"a yükseltirken hedef fiyatını da 16,20 TL'den 16,90 TL'ye çıkardı.

Pegasus ve TAV için tavsiyelerini "Al" olarak devam ettiren HSBC, Pegasus için hedef fiyatını 96,20 TL'den 101,60 TL'ye yükseltti. TAV Havalimanları için hedef fiyatını ise 36,70 TL'den 36,50 TL'ye revize etti.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar