HSBC, Türk hisse senetlerini mercek altına aldı

Türk hisse senetleri için "ağırlığını artır" pozisyonunu 9 Mart'ta azaltan HSBC, piyasada haftabaşında yaşanan sert düşüş sonrasında da ılımlı ağırlığını artır" pozisyonunu devam ettirdiğini bildirdi.

Abone ol
Abone ol

Türk hisse senedi diğerlemelerinin pahalı olmadığını ifade eden HSBC, dış finansman ortamının iyileşebileceğine de öngöndü.

HSBC, Türk piyasasında beğendiği hisseleri BIM, Erdemir, İş Bankası C, Koç Holding ve Sabancı Holding olarak sıraladı.

BİM için hedef fiyatını 92,00 TL, Erdemir için 19,50 TL, İş Bankası C için 8,90 TL, Koç Holding için 31,50 TL ve Sabancı Holding için 15,70 TL olarak belirledi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar