İBB'den atılanlar THY'ye mi alınacak?

Airport Haber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık, Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde işten çıkarılanların Türk Hava Yolları'nda işe alınacağını iddia etti.

Abone ol
Abone ol

Airport Haber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık bugünkü köşe yazısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) işten çıkarılanlar ve istifa edenlerin Türk Hava Yolları’nda (THY) işe alınacağını öne sürdü. Kıdık bilgiyi ‘THY’deki kaynaklarına’ dayandırdı.

İBB’DEN ATILANLAR THY’YE

Kıdık, İBB’de işten çıkarılanların THY’ye alınacağı belirtirken, daha önce de benzer örnekler olduğunu ifade etti. Kıdık’ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden çıkarılan veya istifa edenlerin yeni durağı THY olacakmış. Bunun geçmişte örnekleri çok. Temel Kotil’den Abdurrahman Gündoğdu’ya kadar hepsi belediye geçmişi olan yöneticiler idi. Ne diyelim onu da bir kez daha görmüş olacağız.”

‘THY’DE DURUM İYİ DEĞİL’

THY’de çalışanların işine son verildiğini de iddia eden Kıdık, şu ifadeleri kullandı:

“THY’nin alt markası TGS’den yüzlerce kişiye kapı gösteriliyor. THY kendi kabinindeki 700 kabin memurunu uçurmuyor. Eğitim adı altında 45 gün yerde eğitim verecek. Benim bildiğim sıfırdan kabin memuru olacak olanlara o kadar süre ile eğitim veriliyor. Bu sayede tasarruf yapacağını düşünüyor arkadaşlar.

Eğitimi tazelenen arkadaşların yerine yenileri gelecek. Onlara da eğitim dökülecek. İşler böyle giderse yine torpilliler kalacak torpilsizler işten çıkartılacak.”

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar