IDGYO pay işlemleriyle ilgili yedi yatırımcı hakkında tedbir

BIST, IDGYO pay işlemleriyle ilgili 7 yatırımcı hakkında internetten emir iletilmesinin kısıtlanması, açığa satış ve kredili işlem yasağı ve brüt takas önleyici tedbirler uygulayacak.

Abone ol
Abone ol

Borsa İstanbul, İDEALİST GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (IDGYO) pay işlemleriyle ilgili 7 yatırımcı hakkında  internetten emir iletilmesinin kısıtlanması, açığa satış ve kredili  işlem yasağı ve brüt takas önleyici tedbirler uygulayacak.

BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. maddesi çerçevesinde, İdealist Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (IDGYO) payının piyasasında Yönerge'nin 6. maddesinde  belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adları belirtilen  yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine  yönelik olarak 30/07/2019 tarihinden itibaren 1 ay süreyle internetten  emir iletilmesinin kısıtlanması, açığa satış ve kredili işlem yasağı  ve brüt takas önleyici tedbirleri uygulanacaktır.

Tedbirin uygulanacağı son tarih 29/08/2019'dur.

Yatırımcı Adı ve Soyadı     MKK Sicil  Numarası
Kenan  YURTBAY                   34905916
Adem  KÖSE                       12718031
Vural  ASLAN                     35681609
Harun  AKAY                      33221431
Muzaffer  DEMİR                  12762611
Sezer  SEZİKLİ                   22032962
Onur  ŞAFAK                      31172948 

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar