İki hisseyi model portföyünden çıkardı

HSBC, Tat Gıda ve Bizim Toptan'ı takip ettiği hisseler listesinden çıkardı. Banka değerlendirmesinde, Tat Gıda'yı kaynak ayarlaması kapsamında, Bizim Toptan'ı da kaynakların yeniden dağıtımı çerçevesinde çıkardığının altını çizdi.

Abone ol
Abone ol

HSBC, Tat Gıda hisselerini takip listesinden çıkardı.

Kuruluşun 09 Ocak 2021 tarihli raporunda, kaynak ayarlaması kapsamında Tat Gıda hisselerinin takip listesinden çıkarıldığı belirtildi.

Raporda, şirket hisseleri için son hedef fiyatın 11,00 TL, yatırım tavsiyesinin TUT olduğu belirtildi. Karar, önümüzdeki dönemde HSBC'nin Tat Gıda için yeni rapor yayınlamayacağı anlamına geliyor.

HSBC, kaynakların yeniden dağıtımı çerçevesinde Bizim Toptan'ı takip ettiği hisseler listesinden çıkardı.

HSBC, Bizim Toptan için son hedef fiyatını 14,00 TL ve tavsiyesini 'azalt' olarak belirledi.  "Azalt' tavsiyesinin verilmesine neden olarak Şirket'in düşük büyüme profili ve zayıf saktışları gösterildi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar