İmaş Makina'dan halka arz kararı

İttifak Holding bağlı ortaklığı İmaş Makina halka arz kararı aldı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

İttifak Holding bağlı ortaklığı İmaş Makina, dünkü yönetim kurulu toplantısında halka arz kararı aldı.

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Bağlı Ortaklığımız İmaş Makina Sanayi A.Ş.'nin 03.08.2021 (Bugün) tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, İMAŞ MAKİNA'nın halka arz edilmesine karar verilmiştir. 1989 yılında kurulan İMAŞ MAKİNA tahıl değirmenciliği sekötründe Milleral, yem değirmenciliği sektöründe 
Viteral, şerit ve daire testere tezgahları sektöründe Cuteral ve çelik konstrüksiyon sektöründe Steral markalarıyla faaliyet göstermekte olup 30.000.000 TL olan ödenmiş sermayesinin %72,69'luk kısmı İttifak Holding A.Ş.'ye, %17,31'lik kısmı bağlı ortaklığımız Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'ye, %10'luk kısmı Noya Çelik A.Ş.'ye ait paylardan oluşmaktadır." 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa Şirket Haberleri
Yorumlar