İntegral Yatırım, model portföyünü güncelledi: TOASO, TUPRS, TURSG, MGROS, AGHOL, GARAN

İntegral Yatırım, Hektaş'ı model portföyünden çıkarırken, Garanti Bankası'nı 11,50 TL hedef fiyat ile model portföyüne ekledi. Değerlendirmede 'TCMB’nin son faiz kararının ardından bankacılık hisselerine güçlü yabancı  girişlerinin olduğunu görüyor ve bu alımların ilerleyen süreçte devam  etmesini bekliyoruz.' denildi.

Abone ol
Abone ol

İntegral Yatırım konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme  yapıldı:

"MODEL PORTFÖY GÜNCELLEMESİ

30 Aralık tarihinde başlattığımız Model Portföyümüz geçen sürede  endekse göre rölatif %27.9 kazanç sağlamıştır. 30 Aralık 2019 – 20 Kasım 2020 tarihleri arasında BIST100 endeksi %14.7 yükselirken, Model Portföyümüz %46.7 getiri sağlamıştır.

HEKTS çıkarıyoruz, GARAN ekliyoruz

Son değerlendirmeler ışığında Model Portföyümüzde bir güncelleme  daha yapıyoruz. Buna göre Model Portföyümüze 228 gün önce dâhil  ettiğimiz HEKTS’ı %27 getiri ile Model Portföyümüzden çıkarıyoruz.

HEKTS için uzun vadeli olumlu görüşümüzü koruyoruz. Ancak portföye  girdiğinden bugüne 228 gün geçmesine rağmen güçlü bir verim alamadık.

Kısa vadede piyasanın genel konjonktürüne uygun olarak taktiksel bir  değişim yapıyoruz. HEKTS’ı ileride portföyümüze tekrar almak üzere izliyoruz.

Bununla birlikte Model Portföyümüze GARAN ekliyoruz. TCMB’nin son  faiz kararının ardından bankacılık hisselerine güçlü yabancı  girişlerinin olduğunu görüyor ve bu alımların ilerleyen süreçte devam  etmesini bekliyoruz. GARAN 0.66x pd/dd çarpanı ile işlem görüyor.
Tarihsel çarpanı ise 1x seviyelerinde bulunuyor. Buna göre GARAN ‘ın  tarihsel defter değerine göre halen iskontolu olduğunu düşünüyor ve  piyasadaki yabancı alımlarının ilerleyen süreçte devam edeceğini  bekliyoruz. Porftöyde artık banka hissesi bulundurma sürecinin artık  uygun olduğunu değerlendirmekteyiz. 

Model Portföy:

TOASO, TUPRS, TURSG, MGROS, AGHOL, GARAN"

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar