İş Bankası, MOKA'yı 26 milyon TL'ye satın alıyor

İş Bankası tarafından KAP'a yapılan açıklamada Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş.'nin yüzde 100 oranında payının 3,8 milyon dolara satın alınmasıyla ilgili işlemlerin başladığı bildirildi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

İş Bankası tarafından KAP'a yapılan açıklamada Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş.'nin yüzde 100 oranında payının 3,8 milyon dolara (Yaklaşık 26 milyon TL)  satın alınmasıyla ilgili işlemlerin başladığı bildirildi.

Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

Bankamız Yönetim Kurulu tarafından, Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş.'nin %100 oranında payının 3,8 milyon ABD Doları bedelle Bankamızca satın alınması, söz konusu satın alma işlemine ilişkin olarak mevcut ortaklarla pay alım sözleşmesi dahil olmak üzere ilgili dokümanların imzalanması, satın almaya ilişkin gerekli başvuruların yapılması, yasal izinlerin alınması ve diğer tüm işlemlerin yerine getirilmesi için Genel Müdürlüğe yetki verilmiştir.

 

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar