Işık Plastik'ten sonra bir halka arz daha

Doğan Holding, bağlı ortaklıklarından Galata Wind için halka arz çalışmalarına başlandığını duyurdu. Galata Wind Enerji A.Ş., yeşil ve yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik üretimi yaparken portföyünde toplam 269 MW kurulu güce sahip, 3 rüzgar enerjisi santrali ve 2 adet güneş enerjisi santrali bulunuyor

Abone ol
Abone ol

Işık Plastik'ten sonra Doğan Holding'in bağlı ortaklığı Galata Wind Enerji'de de halka arz çalışmalarına başlandığını duyuruldu.

Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada sermaye piyasası mevzuatına uyumunun sağlanması amacıyla gerekli onayı almak üzere Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapıldığı belirtildi.

Galata Wind Enerji A.Ş., yeşil ve yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik üretimi yaparken portföyünde tamamı YEKDEM kapsamında olan toplam 269 MW kurulu güce sahip, 3 rüzgar enerjisi santrali ve 2 adet güneş enerjisi santrali bulunuyor.

Açıklamada, Galata Wind Enerji'nin 2021 yılında, bir yandan yenilenebilir enerji kaynakları tarafında yeni projeler ile yurt içinde ve yurt dışında büyümeyi hedeflediği bir yandan da dağıtık ve alternatif enerji teknolojilerine yönelerek katma değeri yüksek alanlarda yeni iş alanları yaratmayı planladığı belirtildi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar