İSO’da 94 basamak birden yükseldi

Ege Endüstri, Türkiye’nin en büyük 500 özel sanayi kuruluşu arasında 94 basamak yükseldi... Bayraktar Grubu bünyesinde otomotiv yan sanayi sektörünün öncü ve yenilikçi kuruluşu olarak faaliyet gösteren Ege Endüstri, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 özel sanayi kuruluşu arasında geçen yıla göre 94 basamak yükselerek...

Abone ol
Abone ol

Bayraktar Grubu bünyesinde otomotiv yan sanayi sektörünün öncü ve  yenilikçi kuruluşu olarak faaliyet gösteren Ege Endüstri, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 özel sanayi  kuruluşu arasında geçen yıla göre 94 basamak yükselerek 315’inci  sırada yer aldı.

Türk otomotiv yan sanayi sektörünün öncü üreticilerinden Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan  “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” listesinde 2018 yılını kamu  ve özel şirketler toplamında 323’üncü sırada tamamladı. Özel sektör  şirketleri arasında ise 315’inci sırada yer aldı.

1974 yılında kurulan ve iki ayrı üretim tesisiyle İzmir’de  faaliyet gösteren Ege Endüstri, otomotiv sektörü için dingil ve dingil  parçaları, diferansiyel kovanları, komple arka dingiller, ilave  dingiller ve treyler dingilleri, kendinden yönlendirilebilir ilave  dingil, ön dingiller ve diğer dingil komponentleri geliştirerek  üretiyor.

Ar-Ge çalışmaları ile otomotiv sektörüne güç katıyor

Ege Endüstri, başarılı Ar-Ge çalışmaları, teknoloji ve insan  kaynağı yatırımları, yüksek üretim kapasite kullanımı ile sektördeki  yerini kararlı bir şekilde güçlendiriyor.

Başarılı Ar-Ge projeleri sonucunda elde edilmiş Ege Endüstri’ye  ait tesciller sadece Türkiye değil, firmanın iş yaptığı diğer  ülkelerde de yürütülüyor.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı müşterilerine hizmet veren Ege Endüstri’nin % 64’ü Bayraktar Grubu’na ait  hisselerinin % 34’ü ise Borsa İstanbul’da BIST 100 firmaları içinde işlem görüyor.

Yorumlar