JPMorgan: ABD hisselerindeki 3 günlük düşüş yükseliş trendini bozmadı

JPMorgan teknik stratejistleri ABD hisselerinde son günlerde görülen sert düşüşün yukarı yönlü trendi bozmadığını belirtti. S&P 500 Endeksi Mart düşüğünden bu yana hala yüzde 49 primli. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 Endeksi ise yüzde 58 artıda bulunuyor.

Abone ol
Abone ol

JPMorgan & Co.'nun teknik stratejistleri ABD hisse senetlerinin üç günlük sert düşüşe karşın hala daha geniş olan yükseliş trendinin içinde olduğunu belirtti.

S&P 500 Endeksi geçen üç seansta yüzde 7 düştü ve Nasdaq 100 Endeksi yüzde 11 geriledi. Kurumun stratejistleri Jason Hunter ve Alix Tepper Floman'ın notunda ivmenin azaldığı, ancak rallinin zirve görüldüğüne ilişkin işaretlerin mevcut olmadığı ve önemli destek seviyelerinin çalıştığı belirtildi.

Notta, "S&P 500 Endeksi için genellikle rallilerin sonunda gelişen fiyat kalıbı ve aşırı güven işaretleri mevcut değil. Bu da bizi piyasanın şu anda uzun sürecek aşağı yönlü bir aşağı yönlü trende girmeye hazır olmadığını gösteriyor." dendi.

S&P 500 ve Nasdaq 100 endeks vadelileri Çarşamba günkü Asya işlemlerinde denge bularak ABD hisselerinin güne istikrarlı bir şekilde başlayacağının sinyalini veriyor.

S&P 500 Endeksi Mart düşüğünden bu yana hala yüzde 49 primli. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 Endeksi ise yüzde 58 artıda bulunuyor.

Kategoriler Dünya Piyasaları
Yorumlar