Kerimcan Durmaz'ın ifadesindeki gözden kaçan ayrıntı

Uçak tuvaletinde müstehcen videosunu paylaşan ve hakkında suç duyurusunda bulunulan Kerimcan Durmaz, geçtiğimiz günlerde ifade vermişti. Ali Eyüboğlu o ifadedeki gözden kaçan ayrıntıyı bugünkü köşesine taşıdı.

Abone ol
Abone ol

Ali Eyüboğlu, Milliyet Cadde'deki köşesine Kerimcan Durmaz'ın uçağın tuvaletinde çekip Instagram’da paylaştığı müstehcen video için verdiği ifadenin detaylarını taşıdı.

İşte Eyüboğlu'nun bugünkü yazısındaki o bölüm:

"Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, uçağın tuvaletinde çekip Instagram’da paylaştığı müstehcen video için İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği’nde ifade verdi. Hakkındaki suç duyuruları nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “Çocuğun cinsel istismarı”, “Genel ahlaka karşı hayasızca hareketler” ve “Genel ahlaka karşı müstehcenlik” suçlarından soruşturma açtığı

Durmaz’ın medyaya yansıyan ifadesi şöyle: 

'Yurt dışındaydım, o videoyu sosyal medya hesabından bir arkadaşıma atacaktım. Yanlışlıkla videoyu Instagram hesabımın hikaye bölümünde paylaştım. Uçakta telefonu kapatmak zorunda kaldığım için durumun farkına varamadım. Uçaktan indikten sonra gelen mesajlar üzerine hatamı fark edip, sildim ama geç kalmıştım.'

Video sosyal medyada infial yaratınca nasıl savunmuştu kendini Durmaz? 

Farklı hesaplardan kendisine gönderilen uygunsuz videolardan birini avukatına göndermek isterken yanlışlıkla paylaştığını, videoyu gönderene dava açacağını söylemişti.

Videoyu izleyenler, kolundaki bileklik ve tuvalet aynasına yansıyan görüntüden Durmaz’ı teşhis edince de hatasını itiraf edip, özür dilemişti. 

YENİ BİR ‘HİKAYE’ Mİ UYDURDU?

İfadesini okuyunca ‘avukat’ın yerini ‘arkadaş’ veya ‘arkadaş grubu’nun alması dikkatimi çekti. 

Durmaz’ın, böylesine müstehcen videoları paylaştığı bir arkadaşı veya arkadaş grubu gerçekten var mı? Aralarında daha önce böyle paylaşımlar oldu mu? Yoksa Durmaz, olayı bilinçli olarak yapılan paylaşımdan ‘story kazası’na sokup, suç ve cezayı hafifletmek için yeni bir ‘hikaye’ mi uydurdu? "

Yorumlar