Kızılbük GYO'nun halka arzında sona gelindi

Kızılbük GYO'nun halka arzı için 4-6 Ağustos tarihlerinde talep toplanacak

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Sinpaş GYO'nun bağlı ortaklığı Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın  halka arzı için talep toplama tarihleri belirlendi.

SPK'nın onay verdiği izahnameye göre Kızılbük GYO hisseleri için kesin talepler 4-6 Ağustos tarihlerinde toplanacak.

İzahnameye göre Sinpaş GYO, Kızılbük GYO'nın 240 milyo TL'lik ödenmiş sermayesinde sahip olduğu hisselerin 60 milyon TL nominal değerli kısmını oluşturan 60 milyon adet B grubu payları halka arz edecek.

Satışa sunulan pay miktarının iki katı veya daha fazla talep gelmesi  halinde Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin sahip olduğu
12 milyon TL nominal değerli 12 milyon adet B grubu payın ek satışı  gerçekleştirilebilecek.

Kızılbük GYO hisselerinin halka arz fiyatı 15,80 TL olarak belirlendi.

Halka arza Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş., Halk Yatırım Menkul Değerler ve Ziraat Yatırım Menkul Değerler liderlik edecekler.

Kaynak: Foreks Haber Merkez

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar