Koç Holding, Arçelik ve Ford paylarını satın aldı

Koç Holding, KAP'a yaptığı açıklamada Vehbi Koç Vakfı'nın sahibi olduğu Arçelik ve Ford Otomotiv paylarını satın aldığını açıkladı. İki satın almanın ortalama maliyeti 68 milyon TL’yi geçti.

Abone ol
Abone ol

Koç Holding, Vehbi Koç Vakfı'nın sahibi olduğu Arçelik ve Ford Otomotiv paylarını satın aldı.

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Yönetim Kurulumuz tarafından, Vehbi Koç Vakfı'nın sahibi olduğu (i) 327.598,01 TL nominal değerli Arçelik A.Ş. payının 7.416.819 TL ve (ii) 677.947,33 TL nominal değerli Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. payının  59.828.852 TL bedel karşılığında, nakden ve peşin olarak satın  alınmasına karar verilmiş olup, hisse devir ve ödeme işlemleri bugün  tamamlanmıştır."

 

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar