LUKSK.E ve GYHOL.E paylarında brüt takas uygulanacak

SPK'nın almış olduğu Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında LUKSK.E ve GYHOL.E paylarında 25 Şubat seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak. Ayrıca iki hisse için uygulanmakta olan  açığa satış ve kredili işlem yasağı brüt takas uygulaması ile birlikte devam edecek.

Abone ol
Abone ol

LUKSK.E ve GYHOL.E paylarında 25 Şubat seans sonuna kadar brüt  takas uygulanacak.

BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, LUKSK.E ve GYHOL.E paylarında 11/02/2020 tarihli işlemlerden (seans başından) 25/02/2020 tarihli  işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

VBTS kapsamında LUKSK.E ve GYHOL.E paylarında uygulanmakta olan  açığa satış ve kredili işlem yasağı brüt takas uygulaması ile birlikte 25/02/2020 tarihine (seans sonuna) kadar devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler  pazar değişimi ve diğer  nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından  ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa  yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir  nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa  yapıcılık faaliyeti yapılmaz."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar