Margün Enerji Üretim halka arz için SPK'ya başvurdu

Esenboğa Elektrik Üretim AŞ, yüzde 100 iştiraki olan Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ'nin halka arzı için SPK'ya gerekli evrakların teslim edildiğini ve ön izin başvurusunda bulunulduğunu belirtti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Esenboğa Elektrik Üretim AŞ'den konuyla ilgili KAP'a yapılan açıklama şöyle;

'Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.'nin %100 bağlı ortaklığı olan Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin halka açılması ve bu kapsamda Şirket Esas Sözleşmesi'nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na gerekli evraklar 16.04.2021 tarihi itibarıyla teslim edilerek ön izin başvurusunda bulunulmuştur.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur.'

Öte yandan ESEN hissesi haber yayına hazırlandığı saat itibariyle (17.28) 36,3 liradan yüzde 5,28 primle seyrediyor.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar