Menderes Tekstil'e 24.3 milyon TL'lik teşvik

Menderes Tekstil Sanayi ve Tic AŞ, çatı üstü Güneş Enerjisi Santralı yatırımı için Sanayi Bakanlığı'ndan Gümrük Vergisi Muafiyeti ve KDV istisnasını içeren 24.335.467 TL'lik teşvik müracatının onay aldığını KAP'a açıkladı.

Abone ol
Abone ol

Konuyla ilgili şirketten yapılan açıklama şöyle;

"7,8779 MWp/6,200 MWe kurulu gücünde planlanan çatı üstü Güneş Enerjisi Santralı yatırımımız için T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'ne yapmış olduğumuz teşvik müracaatı onaylanmış ve şirketimiz için 519231 nolu 24.335.467 TL tutarında Yatırım Teşvik Belgesi düzenlenmiştir.

Yatırımımızla ilgili olarak yararlanacağımız destek unsurları aşağıdaki gibidir;

- Gümrük Vergisi Muafiyeti
- KDV İstisnası

İşbu açıklama, 28.12.2020 tarihli duyurumuz ile ilgili olarak SPK'nın (II-15.1) Özel Durumlar Tebliğinin 23/7 maddesi kapsamında yapılmaktadır.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar