Migros hisse değerlendirmesi

Vakıf Yatırım, Migros için hedef fiyatını 26,40 TL'den 28,96 TL'ye yükseltti. Vakıf Yatırım raporda, hissede tavsiyesini 'Al' olarak koruduğunun altını çizdi...

Abone ol
Abone ol

Vakıf Yatırım, Migros için hedef fiyatını 26,40 TL'den 28,96 TL'ye  yükseltti, tavsiyesini 'Al' olarak korudu.

Vakıf Yatırım'ın konu ile  ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı: 

"Migros, 3Ç19’da beklentimizin %19 altında, piyasa beklentisinin %8 üzerinde 179 mn TL net kâr açıkladı.

Operasyonel performans  beklentimize paralel gerçekleşirken, tahminimizden daha düşük net kur  farkı gelirleri ve ertelenmiş vergi gideri, net kârda sapmaya yol  açtı.

Operasyonel kârlılığın piyasa beklentilerinin üzerinde oluşması  ve net borçta devam eden iyileşme nedeniyle, 3Ç19 sonuçlarının hisse  fiyatına etkisinin olumlu olmasını bekliyoruz. Ancak, Şirket hisselerinin son 1 haftada endekse göre %5,4 pozitif ayrışması  nedeniyle pozitif beklentilerin kısmen fiyatlandığını düşünüyoruz.

Sonuçların ardından değerleme modelimizde yaptığımız revizyon sonucu  hedef fiyatımızı %9,7 artırarak 26,40 TL’den 28,96 TL’ye yükseltiyor,  sunduğu %33,8 oranındaki getiri potansiyelini göz önünde bulundurarak  kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri” ve uzun vadeli “AL” tavsiyemizi  koruyoruz. Şirket bugün TSİ 14:00’da sonuçlara ilişkin bir  telekonferans gerçekleştirecek."

MGROS MIGROS TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 42.5
Satış 42.58
Değişim -0.5%
Son Değer 42.5
En yüksek 43.46
En düşük 41.6
Haftalık Değişim -5.0491%
Aylık Değişim -5.0491%
Yıllık Değişim 75.4748%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar