Migros hisse değerlendirmesi: Kısa vadede "Endeksin Üzerinde Getiri"

Vakıf Yatırım, bugün 2020 hedeflerini açıklayan Migros'u 31,86 TL hedef fiyat ve "AL" tavsiyesi ile Model Portföyünde tutmayı sürdürdü. Marka, bu yıl 120 mağaza açmayı planlıyor.

Abone ol
Abone ol

Vakıf Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

2020 yılında, enflasyondaki düşüşün etkisiyle sektöre paralel Migros'un ciro büyümesinde yavaşlama bekliyorduk.

2019 yılı için yüzde 23,4 seviyesinde öngördüğümüz ciro büyümesinin 2020'de yüzde 18  düzeyinde gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz.

MGROS HİSSESİNDE SON DURUM

Bizim tahminimize göre bir miktar düşük kalan ciro büyüme beklentisini temkinli buluyor,  tahminlerimizi değiştirmiyoruz.

Operasyonel performans ve borçlulukta devamını beklediğimiz iyileşme nedeniyle şirket hissesini beğenmeye devam ediyor, 31,86 TL hedef fiyat, kısa vadeli "Endeksin Üzerinde Getiri" ve uzun vadeli "AL"  tavsiyesi ile Model Portföyümüzde tutmayı sürdürüyoruz."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar