Migros, ödeme sistemlerine odaklandı

Migros sermayesini arttırdığı bağlı ortaklığı Moneypay ile ödeme ve elektronik para hizmetleri sektöründeki fırsatları değerlendireceğini açıkladı. Açıklamada, bu kapsamda, Moneypay'in sermayesinin hem iç kaynaklar hem de sermaye taahhüdü yoluyla 10 milyon TL'ye artırılmasına karar verildi

Abone ol
Abone ol

Migros sermayesini arttırdığı bağlı ortaklığı Moneypay ile ödeme ve elektronik para hizmetleri alanındaki iş fırsatlarını değerlendirilmeyi hedefliyor. Şirketten Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklamada Migros’un e-ticaret alanındaki Sanal Market operasyonlarını mevcut mağazaları üzerinden kendi bünyesinde yürütmekte ve bu alanda büyümeye devam ettiği hatırlatıldı.

Açıklamada “Diğer taraftan, Şirketimizin bağlı ortaklığı konumundaki mevcut durumda gayri faal olan Sanal Merkez Ticaret'in şirket unvanının Moneypay Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri (Moneypay) olarak değiştirilmesine karar verilmiştir. Bu suretle, finansal teknolojilerin gıda perakende operasyonlarımızda daha etkin kullanılması, ödeme ve elektronik para hizmetleri alanındaki iş fırsatlarının değerlendirilmesi hedeflenmektedir” denildi.

Açıklamada, bu kapsamda, Moneypay'in sermayesinin hem iç kaynaklar hem de sermaye taahhüdü yoluyla 10 milyon TL'ye artırılmasına karar verildiği dile getirilerek söz konusu sermaye artırımına Migros tarafından 6 milyon 400 bin TL sermaye bedeli ile iştirak edileceği duyuruldu.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa Şirket Haberleri
Yorumlar