Migros'u model portföyüne ekledi

BNP Paribas, Migros'u 58,50 TL hedef fiyat ile model portföyüne eklerken, Koza Altın'ı portföyünden çıkardı. Raporda 'MGROS hissesi için AL tavsiyemiz bulunuyor ve hedef fiyatımız olan TL 58,5'a göre %61'lik artış potansiyeline sahiptir' tespitinde bulundu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

BNP Paribas'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"Tavsiye listemizde güncellemeye gidiyoruz MGROS'u ekleyip, KOZAL'ı çıkarıyoruz.

MGROS:

" MGROS'u tavsiye listemize ekliyoruz. Gıda perakendeciliği sektörü yüksek enflasyon ve mağaza açılışları sayesinde güçlü büyümesini sürdürüyor.

" Yüksek online büyümesi (önümüzdeki üç yıl ortalama yıllık online satış büyümesi beklentisi %40 - ciro büyümesi beklentisi ise %16), piyasada daha iyi konumlanmış olması ve geçmiş dönemlere kıyasla daha sağlıklı bilanço yapısı sebebiyle, sektördeki en beğendiğimiz hisse Migros olmaktadır.

" Sermaye getirisindeki iyileşmelere rağmen, hisse 3,9x 2021 FD/FAVÖK çarpanıyla işlem görüyor, bu çarpan, geçtiğimiz beş yılın oldukça altında ve benzer şirketler ile BIMAS'a göre %50 iskontoya işaret ediyor.

"Hisse için AL tavsiyemiz bulunuyor ve hedef fiyatımız olan TL 58,5'a göre %61'lik artış potansiyeline sahiptir.

KOZAL:

" TL 131,6/hisselik hedef değerimize göre %9'luk sınırlı getiri potansiyeli taşıması nedeniyle KOZAL'ı model portföyümüzden çıkarıyoruz. "Tavsiye listemize aldığımız 2 Haziran 2020'den bugüne hisse BIST-100ün %22 üzerinde performans gösterirken %63 nominal getiri sağladı."

MGROS MIGROS TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 42.4
Satış 42.44
Değişim -0.3%
Son Değer 42.4
En yüksek 43.28
En düşük 42.38
Haftalık Değişim -3.6363%
Aylık Değişim -0.5161%
Yıllık Değişim -0.9345%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar