Model portföyünde değişikliğe gitti

Yapı Kredi Yatırım, Erdemir'in yerine model portföyüne 86,90 TL hedef fiyat ile Mavi Giyim'i ekledi

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Yapı Kredi Yatırım, Erdemir'in yerine model portföyüne 86,90 TL hedef  fiyat ile Mavi Giyim'i ekledi.

Yapı Kredi Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme  yapıldı:

"Mavi'yi Model Portföyümüze Erdemir'in yerine ekliyoruz.

Mavi'yi Model Portföyümüze ekliyoruz.

Hisse Kodu    MAVI TI
Hedef Fiyat / Getiri Potansiyeli    86.90 TL / %49
Öneri    AL

Mavi'yi, şirketin sürdürülebilir karlı büyüme hikayesine olan  inancımızın, Kovid-19 sonrası gösterdiği operasyonel ve finansal  performansla daha da güçlenmesinin ışığında Model Portföyümüze  ekliyoruz.

Şirket güçlü pazar konumlanması ve markası sayesinde Kovid-19'un yarattığı olumsuzlukları asgari hasarla atlattığı gibi,  aşılama sonrası normalleşmeyle beraber, güçlü talepten yüksek oranda  faydalandı.

Kovid-19 öncesine göre %56 daha fazla ciro, %3  karşılaştırılabilir daha fazla müşteri trafiği ağırlayan şirket 2Ç21'de, 2019'un tamamında elde ettiği net karı açıkladı. Güçlü nakit  akımı sayesinde halka arzından bu yana ilk defa bilançosunda net nakde  dönen şirketin bu ivmeyi görece azalan oranda da olsa, geçmiş yıl  ortalamalarının üzerinde kalacak şekilde, yılın ikinci yarısında da  devam ettirmesini bekliyoruz.

Hissenin halihazırda yenilen 2021  tahminlerimiz ışığında işlem gördüğü 3.9x FD/VAFÖK ve 12.0x F/K  çarpanlarının şirketin güçlü performansını ve görünümünü yansıtmadığı  kanaatindeyiz.

Erdemir'i Model Portföyümüzden çıkarıyoruz ancak 'AL' önerimizi  koruyoruz.

Hisse Kodu    EREGL TI

Hedef Fiyat / Getiri Potansiyeli    24.60 TL / %38

Öneri    AL

Erdemir hisseleri, model porföye dahil ettiğimiz 10 Ağustos 2020  tarihinden itibaren nominal %143 yükselirken BIST-100'e nazaran %81  fazla getiri sağladı. Hisseyi güçlü operasyonel performansı nedeniyle  beğenmeye devam ediyoruz ve AL önerimizi koruyoruz ancak kar  realizasyonu gerekçesiyle model portföyümüzden çıkarıyoruz."

Analizin tamamı için:

https://www.ykyatirim.com.tr/mailing/58e765ae-1c62-4b0c-a480-2869c149bfec.pdf

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar