Moody's, Petkim'in kredi notunu düşürdü

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody's, Petkim'in kredi notuna ilişkin açıklama yaptı. Petkim'den KAP'a yapılan açıklamaya göre, 'B1-' olan  uzun vadeli  kredi notu 'B2-'ye düşürüldü.

Abone ol
Abone ol

Petkim'den KAP'a yapılan açıklamaya göre, 'B1-' olan  uzun vadeli  kredi notu 'B2-'ye düşürüldü.

Açıklamada şöyle denildi:

"Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moddy's Investors Services Ltd.'nin ("Moody's") Türkiye'nin uzun vadeli kredi notunu  düşürmesi sonrasında, şirketimizin "B1 –" olan uzun vadeli kredi  notunu  olası bir düşüş için  izlemeye aldığı belirtilmişti. Söz  konusu incelemenin sonucunda şirketimizin "B1-" olan uzun vadeli kredi  notu "B2-"ye düşürülmüştür."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar