Morgan Stanley: Piyasalarda yüksek volatiliteye hazırlıklı olun

Küresel piyasalarda ABD enflasyonu sonrası Fed'in para politikası patikasına ilişkin fiyatlamalar öne çıkarken, Morgan Stanley piyasalarda yüksek volatiliteye hazırlıklı olunması gerektiğini belirtti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Morgan Stanley, dünya genelinde riskli varlıklara yönelik ilgi için önemli bir gösterge olan 10 yıllık enflasyona göre düzeltilmiş ABD getirilerinin, Fed’in faiz artırımlarıyla koronavirüs pandemisi öncesi seviyelerin en az 50 baz puan üzerine çıkabileceği değerlendirmesini yaptı.

Böyle bir senaryo durumunda piyasa ortalamasının üzerinde satış ve kar artışı elde etmesi beklenen ve halihazırda fiyatları çok yükselmiş olan büyüme hisselerinde yeni yıla başlarken görülen satış dalgasının devam etmesi öngörülüyor.

Morgan Stanley Stratejisti Andrew Sheets, “Piyasada hala tamamlanmamış işler var. Para politikası yön değiştirdikçe, faiz hareketinin tamamlandığını ya da tamamen fiyatlandığını düşünmek için erken. Reel getirilerin daha yükseğe çıkmak için hala fazlasıyla alan var” değerlendirmesini yaptı.

Kategoriler Dünya Piyasaları
Yorumlar