Musk, Tesla'da satışa devam ediyor

Milyarder iş insanı Elon Musk, Tesla hisselerinde 1 milyar dolarlık daha satış gerçekleştirdi. Böylelikle Musk, daha önce açıkladığı yüzde 10'luk hisse satışı taahhüdünün yarısından fazlasını gerçekleştirmiş oldu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Tesla CEO’su Elon Musk, birkaç günlük aranın ardından, elektrikli oto üreticisi Tesla’daki hisse satışına yeniden başladı.

Böylelikle, şirketteki payının yüzde 10’unu satma taahhüdünü yerine getirmede yolun yarısından fazlasını geçmiş oldu.

Milyarder işadamı, Salı günü düzenleyici kuruluşa yapılan açıklamaya göre, 1,05 milyar dolar karşılığı 934 bin 91 adet daha hisse sattı. Musk ayrıca 2,15 milyon hisse senedi opsiyon işlemi de gerçekleştirdi ve söz konusu hisse satışları bu işlemden kaynaklanan vergileri kapatmak için yapıldı.

Elde edilen paranın önemli kısmı vergi ödemelerine gidecek

Son satışlarla birlikte Musk şimdi, Tesla’daki payının yüzde 10’unu satıp satmamasına ilişkin açtığı Twitter anketinden bu yana, 9,2 milyon adet Tesla hissesi sattı ve bu satışlardan yaklaşık 9,9 milyar dolar elde etti. Bu paranın büyük kısmı vergi ödemelerine gidecek.

Musk’ın yüzde 10 eşiğine ulaşabilmesi için 17 milyon hisse ya da şirketin tedavüldeki hisselerinin yüzde 1,7’sini satması gerekiyor. Eğer Musk’ın kullanılabilir opsiyonları da kendisinin şirketteki genel payına eklenirse, daha bile fazla hisse satması gerekecek.

Kategoriler Dünya Piyasaları
Yorumlar