Naturelgaz'ın halka arzına yabancı ilgisi

Naturelgaz halka arzında yurt içi bireyselde 75,3 kat talep geldi, satışa sunulan payların yüzde 8,3'ünü Norges Bank aldı. Yurtdışı kurumsal yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının da 3.5 katı talep geldi.

Abone ol
Abone ol

Borsa İstanbul’da yabancı yatırımcının sert satışına şahit olduğumuz geçen hafta halka arz için talep toplayan Naturelgaz’ın arzında yurtiçi bireysel yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının 75.3 katı, yurtiçi kurumsal yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının 28.8 katı ve yurtdışı kurumsal yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının 3.5 katı talep geldi.

Halka arz sonuçlarına göre Norveçli Norges Bank Investment Management Naturelgaz halka arz paylarının yüzde 8,3’ünü aldı. Yabancının TL varlıklardan çıktığı dönemde halka arza gelen yabancı yatırımcı dikkat çekti.

Öte yandan sonuçlara göre yurtiçi bireysel yatırımcılar yüzde 60, yurtiçi kurumsal yatırımcılar yüzde 30 yurtdışı kurumsal yatırımcılar yüzde 10 pay aldı.

Kaynak: Dünya

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar